...

Dowiedz się z czego zrobione są nasze materace!

Materiały

Kokos

Maty kokosowe

Maty kokosowe powstają ze zmiękczonych i połączonych lateksem włókien orzecha kokosowego. Naturalna struktura tych włókien sprawia, że maty z nich wykonane są sprężyste, przewiewne, elastyczne i trwałe. Kokos nie wydziela żadnych toksyn ani substancji, które mogłaby działać na drogi oddechowe lub skórę człowieka. Zalecany jest przede wszystkim osobom ze skłonnościami do alergii. Ponadto kokos wchłania wilgoć i szybko odprowadza ją na zewnątrz.

Włosie
końskie

Włosie końskie

Jest z natury bardzo trwałe i ma fantastyczne własności wentylacyjne. Znakomicie odprowadza wilgoć od ciała. Ponadto zapewnia odpowiedni mikroklimat, zwiększoną trwałość oraz niesamowity komfort.

Bawełna

Kwiat bawełny

Jest włóknem naturalnym, stosuje się ją po stronie letniej materaca. Zapewnia bardzo dobrą wentylację, a tym samym zwiększa komfort snu.

7 Stref

Materac strefowy

Sprężyny kieszeniowe o 7 strefach twardości, każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce materiału. Sprężyny nie są ze sobą złączone, powoduje to, że każda pracuje osobno, niezależnie od pozostałych.

Wełna owcza

Wełna

Produkt naturalny, zatrzymuje ciepło wytworze przez organizm. Stosuje się ją po stronie zimowej materacy. Zatrzymuje ciepło wytworzone przez organizm, oraz znakomicie wchłania wydzielany pot podczas snu.

Lateks

Mata lateksowa

Produkt naturalny otrzymywany na bazie mleczka z drzewa kauczukowego. Posiada on wysoką elastyczność i trwałość. Wytrzymały jest na odkształcenia, doskonale dopasowuje się do kształtu ciała.

Sprężyny kieszeniowe

Sprężyny kieszeniowe

Dodają one bardzo dobre podparcie punktowe, materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała.

Bonel

Sprężyny bonelowe

Sprężyna typu bonel wykonana z wysokogatunkowego drutu o średnicy 2.2 mm. Taka konstrukcja zapewnia dużą sztywność oraz trwałość tego typu wkładu.

Pokrowiec

Pokrowiec

Jest wykonany z tkaniny o wysokiej jakości, pikowany watą grubości 80 gr./m2. Wytłoczenia na materiale jak i odcień mogą ulec zmianie. Możliwość prania pokrowca z materaca w temperaturze do 40oC. Materac dostępny również w pokrowcu na zamek.