Kiedy już w naszej sypialni stanie nasze wymarzone łóżko, wraz z idealnie dobranym do niego materacem, czas pomyśleć o pościeli. Jej wygląd, kolorystyka i faktura będzie na początku sprawą dość drugorzędną, ponieważ najważniejsze będą jej rozmiary.

Powszechnie uważa się (co naturalnie ma swoje logiczne podstawy), że rozmiar pościeli musi być większy niż wymiary materaca. Z jednej strony pościel będzie opadać poza krawędzie łóżka, co nie każdemu odpowiada, z drugiej strony mamy stuprocentową pewność, że na pewno nie kupiliśmy za małej pościeli. Dobrze w takiej sytuacji sprawdzi się odpowiednio dobrana narzuta, która zamaskuje nieco finezyjnie dobraną pościel. Podobnie ma się sprawa z poszewkami; najłatwiej jest kupić nieco większą poszewkę, ponieważ zawsze istnieje możliwość jej zwężenia, natomiast w przypadku poszewki za małej, nie będziemy mogli zrobić już nic.

Na szczęście coraz większa liczba producentów przygotowuje swoje poszewki tak, że mimo tego, że są one zupełnie płaskie, to doskonale pasują na kołdry, których wymiary są identyczne, jak te poszewki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że poszewka będzie w pełni pasować na naszą kołdrę, bez zbędnych odchyleń, które mogłyby zaburzyć harmonię, którą chcielibyśmy utrzymać w sypialni. Dla miłośników perfekcyjnego dopasowania poszewek do poduszek oraz kołder chyba najlepszym poleceniem będzie zamówienie poszewek na wymiar. W sieci można znaleźć bardzo wiele ofert profesjonalnych usług, które na pewno będą satysfakcjonujące dla osób poszukujących tego rodzaju rozwiązań.