Jeżeli w domu nie brakuje ci folderów reklamowych oferujących materace, a cały wolny czas spędzasz spacerując na dziale sklepów meblowych na dziale z sypialniami, to na pewno stoisz przed wyborem odpowiedniego materaca!

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju jakości wymarzonego materaca poszukujemy, czy naszych osobistych preferencji są dwa czynniki, które bezwzględnie musimy wziąć pod uwagę: wagę i wzrost. Sytuacja, kiedy nasz materac okażę się zbyt długim w stosunku do naszego wzrostu nie jest jeszcze najstraszniejsza, ale kiedy zimne stópki wystają poza jego powietrznię- nie jest to sytuacja możliwa do zaakceptowania! Zwracajmy więc szczególną uwagę na dokładne wymiary materacy, które nas interesują.

Co do wagi i naszego komfortu wypoczywania zarówno w czasie snu, jak i popołudniowego wypoczywania np., producenci materacy najczęściej przedstawiają trzy określenia: miękki, średni i twardy. Jak łatwo się domyślić taka wartość zawsze będzie subiektywnie oceniona przez każdego użytkownika. Na pewno każdy czytający ten tekst przyzna, że samo słowo czytanie nie wystarczy i najlepiej będzie się pofatygować do sklepu, żeby sprawdzić organoleptycznie, czy dany zakres miękkości materaca jest tym, co nas interesuje. Wybór materaca, na pierwszy rzut oka banalny, jest całkiem poważną inwestycją zarówno w zakresie wyposażenia mieszkania czy domu, jak również własnego komfortu. A komfort jak wiadomo potrafi być bezcenny, zwłaszcza jeżeli mówimy o dniu, kiedy naprawdę zmęczeni marzymy tylko o głębokim śnie.