Być może wielu ludzi myśli sobie, że mógłby być przecież jeden typ materaca. Po co tego tyle? Czy rzeczywiście jest taka różnica między jednym a drugim?
Rozejrzyjmy się wokół, popatrzmy na innych ludzi. Czy jesteśmy tacy sami? Jedni są wysocy, inni niscy, część jest szczupła, ma drobną budowę, ale wielu jest mocnej budowy ciała. Obecne czasy charakteryzują się występowaniem tzw. chorób cywilizacyjnych i prawie każdy człowiek zmaga się z dolegliwościami kręgosłupa i stawów lub alergiami, które wykluczają część surowców używanych do produkcji materacy.

Budowa ciała i schorzenia to jedno, tutaj dochodzą też indywidualne preferencje. Czy każdy z nas lubi czekoladę? Zapewne wielu tak, ale nie wszyscy. Tak samo jest z materacami do spania.
Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom i produktom takim jak np. pianka termoelastyczna i lateks, w połączeniu z naturalnymi surowcami typu wełna, końskie włosie, bawełna, kokos, możemy zadowolić każdego klienta, ceniącego sobie zdrowy i wygodny sen. Nawet tego bardzo wymagającego.

Materace dla wymagających nie muszą oznaczać najwyższej ceny. Kryteria, którymi kieruje się wymagający klient są też bardzo różne. Jednym z najdroższych materacy, jakie mamy w ofercie, jest materac Memory, do produkcji którego używamy pianki termoelastycznej. Jest świetnym rozwiązaniem przy różnych dolegliwościach z kręgosłupem, niezastąpiony dla tych, którzy lubią spać zdrowo i na boku. Nie każdy jednak polubi taki typ, ponieważ Memory jest miękki.
Na szczęście dysponujemy wieloma surowcami i dzięki indywidualnemu podejściu, jesteśmy w stanie doradzić i dobrać coś, czego nie ma w standardowej ofercie, ale będzie to idealnym rozwiązaniem dla naszego klienta.

Wymagania to nie tylko określona miękkość i trwałość, ale również wielkość. Wygodne łóżko to często duże łóżko. Obecne warunki lokalowe na szczęście często pozwalają na posiadanie bardzo dużego łóżka. Wychodzimy poza standardy i wiedząc, że klienci często zamawiają samo łóżko u stolarza, oferujemy materace, których nie kupi się w sklepach. W taki sposób można nie tylko dobrać miękkość/twardość materaca, mieć wpływ na jego wypełnienie, wykończenie, często przedłużające jego żywotność, ale również rozmiar.