Bardzo często nie zdajemy sobie zupełnie sprawy z faktu, jak wiele czynników zewnętrznych ma wpływ na nasz sen, a przede wszystkim na jego jakość. Zapominamy wywietrzyć sypialnię przed snem, jemy kolację zbyt późno i nie dbamy o pościel odpowiednio.

W brudnej pościeli czyha niewidzialne niebezpieczeństwo- roztocza. Czym rzadziej będziemy sprzątać sypialnie, włącznie z odkurzaniem materaca oraz wietrzeniem, tym więcej roztoczy będzie nam towarzyszyć w łóżku. To właśnie z tego powodu przynajmniej raz na kilka dni powinniśmy odkurzyć bardzo dokładnie cały materac. Pościel musi być również wietrzona przynajmniej raz na tydzień. Bardzo istotne jest również to, jakie wybieramy prześcieradło, ponieważ nie najlepszym rozwiązaniem są sztuczne tkaniny, które nie tylko nie pozwolą naszej skórze oddychać w czasie snu, ale mogą również powodować alergię lub uczulenia. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji, chociaż warto zauważyć, że naturalne tkaniny zawsze będą bezpieczniejsze od tkanin sztucznych. Chcąc więc żyć zgodnie z naturą, wybierajmy najczęściej bawełnę- nie tylko do sypialni.

Jest to bardzo istotna kwestia w przypadku dzieci, które mogą okazać się wyjątkowo podatne na niebezpieczne niedogodności związane z używaniem nieodpowiedniego prześcieradła. Dlatego zawsze w przypadku tematyki bieliźniarskiej najlepiej sprawdza się bawełna. To właśnie ona sprawia, że nasza skóra nocą czuje się komfortowo, oddycha i nie odparza się. Dodatkowo będzie świetnym, przewiewnym materiałem, który doskonale sprawdza się zarówno latem, jak i zimą, niezależnie od czynników zewnętrznych.